0 2 min 2 lata

Zapowiadając zbliżające się posiedzenie polityczne Banku Japonii (BoJ), analitycy Rabobanku powiedzieli, że spodziewają się, że BoJ zrewiduje swoje prognozy inflacyjne i obniży oczekiwania dotyczące wzrostu.

WIDZIMY POWRÓT USD/JPY DO OBSZARU 130 W II KWARTALE PRZYSZŁEGO ROKU
„Jeśli USD/JPY miałby wzrosnąć do 145 lub więcej, inflacyjny wpływ łatwej polityki BoJ stałby się większy, a spekulacje rynkowe, że BoJ może skapitulować w związku z polityką YCC, prawdopodobnie wzrosną”.

„Naszym zdaniem perspektywa niższych rentowności w USA i własne referencje JPY mogą pozwolić USD/JPY na wycofanie się z obszaru 140 w nadchodzących miesiącach. Pozwoliłoby to BoJ na dalsze wytchnienie. Możliwe, że oznaki inflacja płac może pozwolić BoE na dostosowanie polityki YCC już tej jesieni, chociaż oznaki wolniejszego globalnego wzrostu mogą wzmocnić determinację BoJ, by wstrzymać się z jakąkolwiek korektą polityki do przyszłego roku.

„Widzimy, że USD/JPY utrzymuje się w pobliżu obecnych poziomów w ujęciu miesięcznym. Widzimy powrót USD/JPY do obszaru 130 w drugim kwartale przyszłego roku przy założeniu, że rynek może wtedy oczekiwać łatwiejszej polityki ze strony Fed”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.