0 2 min 2 lata

Kurs USD/CHF spada drugi dzień z rzędu i spada do tygodniowego minimum we wtorek.
Gwałtowny spadek oczekiwań inflacyjnych obciąża dolara i wywiera presję w dół.
Jastrzębie oczekiwania Fedu, że wesprą USD i ograniczą straty przy pozytywnym tonie ryzyka.
Para USD/CHF powiększa duże straty z poprzedniego dnia i pozostaje pod pewną presją sprzedaży przez drugi dzień z rzędu we wtorek. Trajektoria spadkowa ciągnie ceny spot do najniższego poziomu od tygodnia, w okolicach regionu 0,9515 w pierwszej połowie sesji europejskiej i była sponsorowana przez niewielkie osłabienie dolara amerykańskiego.

Miesięczna ankieta nowojorskiego Fed pokazała, że ​​perspektywy inflacji gwałtownie spadły w lipcu i skłoniły do ​​pewnej wyprzedaży w okolicach USD przed opublikowanym w środę raportem CPI w USA. Okazuje się, że jest to kluczowy czynnik wywierający presję w dół na parę USD/CHF, chociaż fundamentalne tło uzasadnia pewną ostrożność dla agresywnych, niedźwiedzich traderów.

Piątkowy przebojowy miesięczny raport o zatrudnieniu w USA podsycił spekulacje, że Fed pozostanie na ścieżce zacieśniania polityki i podniesie stopy procentowe o 75 pb na wrześniowym posiedzeniu politycznym. Co więcej, szefowa Fed Michelle Bowman powiedziała, że ​​amerykański bank centralny powinien rozważyć kolejne 75 pb podwyżek na nadchodzących posiedzeniach, aby obniżyć inflację.

Poza tym dobry wzrost rentowności obligacji skarbowych USA powinien nieco wesprzeć dolara. Ponadto ogólnie pozytywny ton wokół rynków akcji może osłabić bezpiecznego franka szwajcarskiego, co wraz z nerwowością zmierzającą do kluczowego raportu CPI w USA, może przyczynić się do ograniczenia strat pary USD/CHF.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.