0 3 min 2 lata

Srebro rosło przez drugi dzień z rzędu i oddalało się od dwuletniego minimum.
Konfiguracja faworyzuje niedźwiedzich handlowców i wspiera perspektywy pojawienia się świeżych sprzedaży.
Aby zneutralizować krótkoterminowe negatywne nastawienie, potrzebna jest trwała siła poza strefą 19,50 USD.
Srebro zyskało pewną pozytywną trakcję drugi dzień z rzędu w poniedziałek i oddaliło się dalej od dwuletniego minimum, wokół regionu 18,15 USD, który dotknął w zeszłym tygodniu. Biały metal utrzymywał skromne zyski przez wczesną sesję w Europie i ostatnio widziano go na rynku tuż poniżej okrągłej wartości 19,00 USD.

Z technicznego punktu widzenia obszar 18,90-19,00 USD reprezentuje punkt przerwania wsparcia dla krótkoterminowego zakresu handlu, a teraz pokrywa się z 50-okresową SMA na wykresie 4-godzinnym. Utrzymująca się siła poza nią może wywołać ruch obejmujący krótkie pokrycie i podnieść XAG/USD z powrotem w kierunku strefy podaży 19,45-19,50 USD.

Wskaźniki techniczne na wykresie dziennym właśnie wyszły ze strefy wyprzedaży, choć nadal trzymają się głęboko na terytorium niedźwiedzi. To z kolei sugeruje, że próba odbicia w kierunku wspomnianej bariery nadal może być postrzegana jako okazja do sprzedaży i raczej szybko się skończy.

Z drugiej strony, strefa pozioma 18,50 USD wydaje się teraz chronić bezpośredni spadek przed dołkiem YTD, wokół regionu 18,15 USD. Tuż za nim znajduje się znak 18,00 $, który w przypadku zdecydowanego przebicia byłby postrzegany jako nowy impuls dla niedźwiedzi traderów i utorowałby drogę do dodatkowych strat.

XAG/USD może wówczas przyspieszyć zjazd w kierunku pośredniego wsparcia 17,45-17,40 USD na trasie zaokrąglonej wartości 17,00 USD. Trajektoria spadkowa może się jeszcze bardziej wydłużyć i przeciągnąć ceny spot do następnego odpowiedniego wsparcia w pobliżu regionu 16,70-16,60 USD.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.