0 2 min 2 lata

Masz ubezpieczenie kredytobiorcy w banku, który udzielił Ci kredytu hipotecznego, ale chcesz sprawdzić, czy konkurencyjne oferty są korzystniejsze? Wiedz, że całkiem możliwa jest zmiana ubezpieczenia kredytu i tym samym zaoszczędzenie pieniędzy.

Ubezpieczenie kredytobiorcy umożliwia pokrycie całkowitej lub częściowej spłaty miesięcznych rat kredytu w przypadku czasowej niezdolności do pracy (całkowitej lub częściowej), trwałego inwalidztwa (całkowitego lub częściowego) lub całkowitej i nieodwracalnej utraty autonomii lub śmierci.

Ubezpieczenie kredytobiorcy możesz wykupić w banku udzielającym kredytu lub w konkurencyjnej instytucji. Jeśli w pośpiechu wykupiłeś umowę oferowaną przez Twój bank kredytujący bez zapoznania się z ofertami konkurencji, zawsze możesz później zmienić ubezpieczenie. Warunki do spełnienia zostały uproszczone 1 czerwca 2022 r. Wcześniej, aby zmienić ubezpieczenie kredytobiorcy w dowolnym momencie, trzeba było mieć rok od podpisania oferty kredytowej (Ustawa Hamona).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.