0 3 min 2 lata

Wygląda na to, że kanadyjskie akcje będą miały mieszany początek w piątek. Kluczowe dla ruchów rynku są dane o zatrudnieniu z USA i Kanady.

Dane o zatrudnieniu w Kanadzie za miesiąc wrzesień są dostępne o godz. 8:30 czasu wschodniego. Departament Pracy USA ma również opublikować dane o zatrudnieniu poza rolnictwem za wrzesień.

Gospodarka kanadyjska zwolniła 39 700 miejsc pracy w sierpniu 2022 r., wbrew oczekiwaniom na dodanie około 15 000 miejsc pracy. Stopa bezrobocia wzrosła w sierpniu do 5,4% z rekordowo niskiego poziomu 4,9% obserwowanego w poprzednich dwóch miesiącach.

W wiadomościach kanadyjskiej firmy, MTY Food Group Inc (MTY.TO) podała w piątek, że jej dochód netto za trzeci kwartał przypadający na właścicieli osiągnął 22,44 miliona dolarów kanadyjskich, czyli 0,92 dolara kanadyjskiego na akcję, w porównaniu z 24,34 milionami koron kanadyjskich w zeszłym roku, czyli 0,98 dolarami kanadyjskimi na akcję.

Rynek kanadyjski zakończył w czwartek na słabym tonie, powiększając straty z poprzedniej sesji, ponieważ rosnące obawy o inflację i zbliżające się podwyżki stóp zaważyły ​​na akcjach.

Jastrzębie komentarze niektórych urzędników Rezerwy Federalnej, że bank centralny musi zachować agresywną politykę monetarną, a rosnące ceny ropy naftowej, które mogą podnieść inflację, zwiększyły możliwość kolejnej gwałtownej podwyżki stóp procentowych przez Fed na następnym posiedzeniu.

Benchmarkowy indeks S&P/TSX Composite zakończył się stratą 256,08 punktów, czyli 1,33% na poziomie 18 979,01, prawie 85 punktów poniżej dziennego minimum 18 895,40.

Akcje azjatyckie spadły w piątek, ponieważ inwestorzy przetrawili jastrzębie komentarze niektórych urzędników Fed i czekali na kluczowy raport o zatrudnieniu w USA, który zostanie opublikowany w dalszej części dnia, aby uzyskać więcej informacji na temat sytuacji na rynku pracy.

Europejskie akcje odnotowują powolne ruchy w słabym handlu, ponieważ inwestorzy czekają na dane o rynku pracy w USA na wyjaśnienie dotyczące warunków na rynku pracy.

W handlu surowcami kontrakty terminowe na ropę naftową West Texas Intermediate Crude na wrzesień wzrosły o 0,91 USD lub 1,03% do 89,36 USD za baryłkę.

Kontrakty terminowe na złoto spadły o 4,70 USD lub 0,27% do poziomu 1716,10 USD za uncję, podczas gdy kontrakty terminowe na srebro nieznacznie wzrosły o 20,685 USD za uncję.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.